Rodinný dům v Krásném Poli

Rodinný dům v Krásném Poli

Novostavba Rodinného domu

Autor: Autor: Atelier38 s.r.o. ve spolupráci s Ing. arch. Petr Doležal

Status: Architektonická studie

Rok: 2019

Cílem architektonického návrhu bylo vytvořit za použití minimálních výrazových prostředků hodnotné bydlení s optickou a provozní vazbou na exteriér a maximálním prosvětlením obytných prostor. Dům je umístěný na severním okraji parcely a otvírá se nejvíce k jihovýchodu do zahrady. Východním směrem dům nabízí výhled do krajiny z druhého podlaží dětských pokojů.

Rodinný dům je navržený jako dvoupodlažní. Využívá mírné svažitosti terénu k převýšení a optickému rozdělení obytného prostoru. Díky regulativu na maximální zastavěnou plochu jedním objektem a individuálním požadavkům klienta byl stavební program rozdělen do několika objektů (RD, garáž, zahradní sklad, sauna).

Dynamická bílá hmota je prolamovaná velkoplošným prosklením v hliníkových rámech. Výrazným prvkem je kamenné obložení ustupujících částí fasád travertinem.

Dispozice obdélníkového půdorysu tvořená vstupní částí se zázemím a pokojem hosta s vlastním soc. zázemím, velkorysým obytným prostorem s kuchyní a jídelnou. Ložnice s vlastní koupelnou je orientována na jihovýchod. Všechny místnosti mají výstup na zahradu. V druhém patře dětské pokoje s koupelnou a šatnou. Všechny místnosti mají výstup na střešní terasu.